Freshmen 2017 aneb Nové maso v černobílé

Novinky > Archiv novinek > 2017 > Freshmen 2017 aneb Nové maso v černobílé

Zářijový nábor na letošní sezónu se povedl na výbornou. Někteří nováčci jsou s naším klubem již delší dobu, všichni ale netrpělivě očekávají první ostrou zkoušku, která se kvapem blíží. V sobotu odstartuje druhá liga ČAAF naším utkáním v Plzni proti Pilsen Patriots. Z loňského klání na plzeňské půdě máme Patriots co vracet. Představujeme nové maso, které poprvé oficiálně oblékne černobílou a vrhne se s námi do boje.

Tomáš Štěpánek, 28 let, cornerback

Štěpánek
Od mala jsem díky ozdravným pobytům a návštěvám u lékařů cvičil základy jógy, především kvůli správnému dýchání a zvětšování objemu plic. Vyzkoušel jsem mnoho sportů,ale nejvíce mne bavil běh a přespolní běh. V šestnácti letech jsem si poranil páteř při skoku do vody. V době, kdy jsem byl už zase celkem fit, jsem v září 2013 zahlédl část tréninku začínajícího týmu amerického fotbalu (tehdy ještě pod názvem Jets Teplice, později Nordians Teplice). Po konci slušné sezóny 2016 v žlutočerných barvách Nordians jsem věděl, že člověk se může posouvat pouze pokud soupeří a bojuje proti těm lepším, než je on sám. A tak jsem přišel k Blades. Mám chuť zabojovat si proti novým a silnějším soupeřům. Těším se na zápasy!

Daniel Pánek, 23 let, defensive back

Panek
Celý život mě bavili sporty, i když jsem nenašel žádný, který by mi sedl. Jednou jsem si všiml letáku na nábor do Blades a řekl si, že to zkusím. Ze začátku to pro mě bylo těžké, neznal jsem pravidla a fyzicky to bylo náročné, ale tým mi to pomohl překonat. Těším se na první zápas, který bude proti Plzni. Bude to nová zkušenost a těším se na ní.

Jakub Vrecko, 17 let, cornerback

vrecko

K americkému fotbalu jsem se dostal přes videa z NFL. Po cestě domů ze školy jsem potkal leták s náborem do juniorského týmu Blades. Už od prvního dne mne to neuvěřitelně bavilo, protože jsem vždy byl výbušné dítě, které mělo energie na rozdávání. Dříve jsem 6 let sportovně tancoval, ale chybělo mi ještě něco kromě rytmu a kmitání nohou. Díky Blades jsem zjistil, že mám celkem rychlé nohy a baví mě skládat. Být součástí tohoto týmu znamená pořád se posouvat dál, a proto jsem rád za příležitost v seniorském týmu. Hned v prvním zápase v Plzni si pořádně otestuji, co vlastně umím. Každopádně jsem pořádně nabroušený na všechny soupeře a chci, aby věděli že s Blades se i letos musí počítat!


Josef Janeček, 27 let, defensive lineman

Janecek

Na první zápas se moc těším. Možná je pro mě dobře, že hrajeme venku, protože moje rodina a přátelé aspoň neuvidí, jak poprvé dostanu přes pr... :) , a na náš první domácí zápas už budu o něco zkušenější. Sportuji celý život, hlavně činky - to je moje. Jako junior jsem několikanásobný mistr Evropy v silovém trojboji. Zkoušel jsem spoustu sportů, bohužel skoro u každého sportu jde každé to kilo navíc znát. Naštěstí na scénu nastoupil americký fotbal, kde mě mají rádi takového jaký jsem (kulatý) :) . Blades se stali mojí rodinou. No, a pro každou rodinu uděláte všechno, co je ve vašich silách, tak uvidíme.


Jaroslav Kouba, 17 let, center

kouba

Americký fotbal jsem poprvé viděl ve filmech a velmi mne zaujal. Už jen kvůli tomu, že to bylo úplně něco jiného, co u nás nebylo. Později přišel fotbal i k nám do Ústí. Po nějakém čase jsem přišel na nábor a začal jsem trénovat se seniorským týmem. Měl jsem možnost účastnit se juniorského kempu PBP a později si zahrát v juniorské soutěži v týmu Blades. Tento rok mám možnost zahrát si i v seniorské lize. Teď je před námi zápas proti Plzni na který se velmi těším. Bude to první zkušenost v seniorské lize. Určitě si odnesu spoustu zkušeností, které využiji na podzim v juniorské lize.


Vojta Gregor, 26 let, Defensive end

Gregor

Několik let jsem byl sportovním hasičem, to mě přivedlo k posilování a podobným činostem, až jsem zabrousil k americkému fotbalu. K ústeckým Blades mám blízko, protože jsem z Litoměřic a do Ústí jsem chodil do školy. Na americkém fotbalu se mi líbí jeho komplexnost a náročnost. Na první zápas s Plzní se těším, protože už to nebude jen trenink, ale konečně o něco půjde. Více se ale popravdě těším na první domácí zápas, protože ústecké publikum je vždy naprosto skvělé. GO BLADES!


Miloš Novák, 20 let, tight end

Novak

Jsem velký sportovní nadšenec. Dříve jsem cvičil judo, parkour a jezdil na školní atletické, gynnastické i týmové soutěže, prostě kluk, který žije sportem. S fotbalem jsem se poprvé setkal ve filmech jako jsou Trestná lavice nebo Gridiron Gang. Hlavně seriál Ballers mě nakopl k většímu sledování fotbalu. Začal jsem se více zajímat o NFL i české soutěže. Když jsem zjistil, že v Ústí válčí Blades, měl jsem jasno. Napsal jsem manažerovi Jakubovi Valjentovi, přišel na nábor a zbytek už byly hodiny tréninku a příprav, ve kterých mi strašně moc pomohli spoluhráči. Za to jsem jim neskutečně vděčný. Extrémně mě nakoplo přátelské utkání s Crusaders a tím, že je předsezónní příprava dlouhá, tak se neskutečně těším na první (a doufám, že vítězný) zápas proti Pilsen Patriots. GO BLADES!


Matěj Urbánek, 23 let, linebacker

Urbanek

Už dříve jsem tíhl k adrenalinovému sportu zvanému fourcross (jízda na kole přes skoky), kterému jsem se věnoval čtyři roky. Poté jsem se rozhodl být velký, takže jsem trávil hodně času v gymu a v kuchyni. K americkému fotbalu jsem se dostal sledováním NFL a CFL videí. Řekljsem si, že bych mohl využít tu vydřenou sílu, přemíru testosteronu, agresivitu a poměřit to s ostatními hráči na hřišti. Už dávno jsem věděl, že v ČR existuje spousta týmů amerického fotbalu, tak jsem se rozhodl k jednomu přidat a zažít ten adrenalin a tvrdost této hry na vlastní kůži. Jelikož jsem ústečák, tak Blades byla pro mě jasná volba. Trénovat jsem začal už v půlce předešlé zápasové sezony. Teď mě čeká první zápas proti tvrdému soupeři v Plzni, na který se dost těším. Bude to pro mě obrovská zkušenost. Projeví se to, kvůli čemu jsme přes půl roku potili krev. Samozřejmě to není jen o mě, ale o celém týmu, který funguje jako jeden celek. O týmu, který nechci zklamat. Chci ukázat, že poslouchám rady zkušených spoluhráčů a jsem plnohodnotným členem Blades.

 

 

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-