Flagisti David Nový a Ondřej Hlava budou reprezentovat Česko na mezinárodním turnaji U17

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Flagisti David Nový a Ondřej Hlava budou reprezentovat Česko na mezinárodním turnaji U17

Blades rozšiřují svůj seznam odchovaných reprezentantů České republiky. Národní tým Česka ve flag fotbalu U17 na mezinárodním turnaji v Rakousku budou reprezentovat I dva flagisti z Blades. David Nový a Ondřej Hlava se s českou reprezentací utkají s týmy Rakouska, Ukrajiny a Izraele.  

3688.jpg David Nový | Foto: Jana Burešová

Na turnaj se hodně těším, jelikož reprezentace je vyšší úroveň, která mi může dát zkušenosti navíc. Je to skvělý pocit, mít takový talent a zkušenosti, které mi dala Jana Burešová, abych dosáhl reprezentace, ve které jsou v podstatě ti nejlepší z republiky. Do reprezentace jsem se dostal už podruhé a teď mi to přijde ještě lepší. Příprava byla ve formě dvoudenních kempů a přátelského zápasu proti Slovensku. Obrana, ve které hraji, se sehrála během pár tréninků. Všichni jsme dobře sehraní a máme na ostatní týmy. Turnaj je přátelák, ale všichni si jdeme pro 1. místo a na nic jiného nikdo nemyslí. Příští rok v září by mělo být oficiální mistrovství Evropy, pokud dobře tuším a na to máme ještě spoustu času se zlepšovat. odpovídá na otázky reprezentační linebacker David Nový, který za Blades hraje již pět let, převážně na pozici safetyho.

Na turnaj jsem velmi natěšený a doufám, že si ho užiju. Pro mě je úžasný pocit být v repre, protože v repre jsem poprvé, takže je to pro mě fantastické. Naše příprava proběhla hlavně v létě, kdy jsme měli kempy a myslím si, že náš tým je dostatečně připraven na to vyhrát zlato. Věřím nám, že to dokážeme, ale musíme bojovat. říká univerzální hráč Blades (wide receiver v útoku a safety v obraně) Ondřej Hlava, který flag footbal hraje již tři roky a v reprezentačním týmu bude zastávat pozici safetyho.

3687.jpg Ondřej Hlava | Foto: Jana Burešová

David Nový byl již v minulých letech v národním flagovém týmu U15, takže jsem očekávala, že jeho uplatnění v kategorii U17 bude. Milým překvapením byl pro mě mladší Ondřej Hlava, který na sobě tento rok zamakal a vypracoval se neskutečným způsobem. Svá místa v obraně si oba dva zaslouží a jsem na ně neskutečně hrdá. říká trenérka reprezentačních flagistů U15 Jana Burešová, která také trénuje flag týmy Blades. 

Pokud nemáte plán na víkend, tak adventní trhy ve Vídni jsou již v plném proudu a jenom pár minut cesty autem od stadionu Footballzentrum Ravelinstraße, na kterém se v sobotu 26.11.2022 turnaj odehraje. Tak pojďte podpořit naše flagisty! 

16:00 - ČESKO - RAKOUSKO

17:15 - ČESKO - UKRAJINA

18:30 - ČESKO - ISRAEL

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-