Flagisté U15 zakončili základní část ligy vítězně!

Novinky > Flagisté U15 zakončili základní část ligy vítězně!
25.10.2023

V neděli 22. 10. 2023 se náš flagový tým vydal na poslední turnaj základní části Flagové ligy U15 do Čelákovic. Přestože již měli hráči zajištěnou účast v play-off, měli jasný cíl - připsat si tři výhry a zakončit základní část vítězně. To se jim také povedlo. Postupně se jim podařilo porazit domácí Prague Mustangs, plzeňské Patriots a na závěr i Prague Black Panthers. Nemohli jsme si přát lepší zakončení základní části, tři úžasné výhry a jistota play-off jako bonus, hodnotila turnaj trenérka Jana Burešová.

MVP turnaje byl vyhlášen Matěj Savula, který celý turnaj řádil v obraně a připsal si 4 interceptiony: Jsem moc rád za vydařený závěrečný turnaj, který vyšel, i když nebyly všechny týmy v plném nasazení. Útok se chvílemi potýkal s problémy, ale obrana nás držela. Podařilo se nám prolomit i některé rekordy! Nicméně nyní se již soustředíme na přípravu na play-off. 

Flagový tým Blades tak zakončil dlouhou základní část, která začala v půlce dubna a čítala 42 zápasů na 14 turnajích. Celkově Blades obsadili 2. místo ve skupině západ s celkovou bilancí 33 výher a 9 porážek což je nejlepší bilance od roku 2015, kdy se náš flagový oddíl poprvé účastnil flagové ligy.

Celou Flagovou ligu U15 čeká ještě poslední kolo v základní části, kdy Blades mají volný víkend. Následné vyvrcholení celé ligy proběhne na finálovém turnaji 5. listopadu v Ostravě nebo Brně (o pořadatelství se rozhodne do 28. 10. pozn. redakce). Již nyní je jisté, že ve čtvrtfinále vyzveme Vysočinu Gladiators. "S Gladiators jsme se za celou sezónu potkali pouze jednou a to 24. června, kdy jsme vyhráli 40:32. Pevně věříme, že naše mladé pušky na tento výsledek navážou," těší se trenérka Burešová. Go Blades! 

Výsledky 18. kola Flagové ligy U15 v Čelákovicích:

Prague Mustangs - Ústí nad Labem Blades 6:27

Pilsen Patriots - Ústí nad Labem Blades 18:36

Ústí nad Labem Blades - Prague Black Panthers 39:14

Popis není dostupný.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-