Flagisté Blades jsou vicemistry republiky!

04.11.2019

Flagový tým U15 Ústí nad Labem Blades letos zaválel a probojoval se až do finálového turnaje. Ten se uskutečnil v neděli 3. listopadu na hřišti Svádov-Olšinky.

Ve finálovém turnaji Blades nejprve ve vyrovnaném a nervy drásajícím semifinále porazili Prague Lions. "Zápas s Lions byl velice těsný a od začátku nebylo vůbec jasné, kdo vyhraje. Byl to jeden z nejkrásnějších a nejnapínavějších zápasu, které jsem kdy viděla a zažila," popisovala hlavní trenérka flagového týmu Jana Burešová. Dramatický zápas rozhodl až v poslední minutě domácí Vojtěch Radla, který si připsal rozhodující touchdown a poslal Blades do vedení. "Offense Lions se pak už nedostala k bodům a my dohráli s časem. Ta radost byla nepopsatelná, jedná se o největší úspěch flagu U15 Blades," pokračovala Jana Burešová.

Ve finále se Blades střetli s Prague Black Panthers, kteří předvedli výkon hodný favorita soutěže. "V první půlce jsme dostali pár rychlých bodů, což trochu zničilo atmosféru. Ale i když jsme nakonec prohráli, radost z druhého místa nám to nesebralo," dodala trenérka vicemistrů republiky k finálovému zápasu, který skončil 33:6 pro PBP.

V rámci turnaje Blades také pokřtili nový charitativní kalendář, který vznikl ve spolupráci s Nadačním fondem Upřímná srdce Matěje Proška. Celý výtěžek z kalendáře půjde na Martínka, Leničku a Tobiáška, kteří to kvůli svému zdravotnímu stavu v životě nemají jednoduché. Výtěžek předáme na akci Rozsviťme Ústí, která se uskuteční 19. prosince na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. Veškeré informace o prodeji kalendáře najdete na našem Facebooku.

2264.jpg Flag U15 Blades

2265.jpg Flag U15 Blades

2263.jpg Pokřtění charitativního kalendáře 2020

2266.jpg Flagisté U15 Blades

2267.jpg Flag Finále 2019 / Olšinky

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-