Dorostenecká liga startuje. Blades se hned na začátku představí doma v Olšinkách

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Dorostenecká liga startuje. Blades se hned na začátku představí doma v Olšinkách

Nový ročník 2. dorostenecké ligy v americkém fotbale startuje už o víkendu. Ústí nad Labem Blades začínají v neděli 27. srpna domácím turnajem v Olšinkách, kde se střetnou s týmy Pilsen Patriots a Vysočina Gladiators. Kromě toho mohou diváci ještě vidět vzájemný souboj obou zmíněných týmů.

"Kvůli nižšímu počtu hráčů jsme se letos přihlásili do pětkové varianty footballu, která se hraje formou turnajů. Celkově nás letos čeká šest turnajů, na každém z nich dva zápasy. První domácí turnaj bude v Olšinkách v neděli 27. srpna, další pak 15. října," uvádí úvodem hlavní trenér ústeckého dorosteneckého týmu Tomáš Mikuš. Toho letos mezi trenéry doplňují Jan Pittner, Filip Schüller a Miloš Novák.

"V týmu máme kluky, kteří loni hráli juniorku, několik hráčů, kteří přešli z flagu, tedy z bezkontaktní varianty amerického fotbalu, a pár nováčků. Oporami týmu pak budou tři hráči, kteří si v uplynulé sezoně zahráli i za seniorku, takže od nich očekáváme, že budou pilíři celého týmu," láká na úvodní turnaj sezony Tomáš Mikuš, který se po sezoně strávené v Německu už nemůže startu domácí soutěže dočkat.

Nedělní turnaj začíná na hřišti Svádov-Olšinky ve 13:00 hodin zápasem Blades proti Patriots. Ve 14:00 se utkají Patriots s Gladiators a od 15:00 hodin vypukne souboj mezi Blades a Gladiators.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-