Dorostenci si podmanili zápasy v Jičíně a jsou na čele tabulky

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Dorostenci si podmanili zápasy v Jičíně a jsou na čele tabulky
26.09.2023

V neděli 24. 9. 2023 se odehrálo 4. kolo 2. dorostenecké ligy v Jičíně. Blades zde poprvé v sezóně změřili síly s domácími Hurricanes a poté se starýmí známými plzeňskými Patriots. Svěřenci hlavního trenéra Tomáše Mikuše si vedli znamenitě, oba své zápasy zvítězili a posunuli se na bilanci 4-2 v této sezóně. V prvním zápase proti Plzni se mohl útok opřít hlavně o hru vzduchem, kdy si Petr Herynek připsal čtyři přihrávky pro touchdown. Naopak ve druhém utkání proti domácímu týmu se náš útok prosazoval hlavně po zemi i díky třem běhovým touchdownům Václava Bartoše.

3921.jpg MVP turnaje byl opět zvolen právě Václav Bartoš, který si ve dvou zápasech doběhl pro pět touchdownů a zachytil jedno 2 bodové potvrzení: Jsem spokojený s hezky odehraným turnajem. Děkuji spoluhráčům v obraně i útoku za výborné bloky, díky kterým jsem se mohl prosadit. Jsem rád, že se v týmu zapracovávají mladší spoluhráči i nováčci.

Trenér Mikuš hodnotí turnaj na výbornou: Díky dominantní běhové hře se nám otevírala okna pro dlouhé přihrávky, které jsme tentokrát zkompletovali s vysokou úspěšností. Posunem od minulého turnaje byl výkon obrany, což nám přineslo kýžené ovoce v podobě dvou vítězství a postupu na první místo druholigové tabulky. Rád bych zde zmínil výborný výkon Miroslava Habrnála, který skóroval TD po fumble recovery, a v útoku výkon mladé naděje Ondřeje Kleina, který si připsal první snapy na postu QB. Přestože neskóroval, měl několik krásných přihrávek. 

Příští víkend pokračuje 2. dorostenecká liga opět v Jihlavě, kde naši dorostenci změří síly s Hurricanes a domácí Vysočinou Gladiators, která má také bilanci 4:2. Na scénu se po volném víkendu vrací i flagová liga žáků do 15 let, Blades se v Příbrami utkají s oběma týmy Bobcats a Plzní Patriots. 

Zároveň se i blíží domácí dvojturnaj obou družstev 15.10. v Olšinkách.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-