Dorostenci Blades U18 s náskokem na čele tabulky, flagisté U15 drží druhé místo v divizi

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Dorostenci Blades U18 s náskokem na čele tabulky, flagisté U15 drží druhé místo v divizi
04.10.2023

Po týdenní pauze se v uplynulém víkendu představili opět oba mládežnické týmy Blades. 

V sobotu 30. září zavítal flagový tým U15 v rámci 15. kola flagové ligy do Příbrami. Zde hráči změřili síly se dvěma domácími týmy příbramských Bobcats a s plzeňskými Patriots. Přestávka v předchozím víkendu našim flagistům moc nepomohla a ti zaznamenali první porážky v podzimní části ligy, kdy nedokázali porazit ani jeden z domácích týmů. Jedinou, ale důležitou výhrou si připsali nad plzeňským celkem, díky čemuž se stále drží na druhém místě skupiny Západ, které hájí právě před druhým týmem Příbrami Bobcats. 

I když turnaj nevyšel výsledkově dle představ, tak hlavní trenérka Jana Burešová byla v hodnocení pozitivní: Myslím si, že jsme odehráli kvalitní zápasy a k lepším výsledkům chyběl kousek. Problém byl v základních chybách, které jsme na hřišti předvedli a na jejichž odstranění budeme celý další týden pracovat, abychom se vrátili k precizním výkonům ze začátku podzimu. Za zmínku stojí také to, že se v dresu Blades ukázali nové tváře z podzimních náborů - bratři Matouš a Šimon Pokorní: Oba kluci si turnaj náramně užili, Matouš nastupoval dokonce na pozici QB a dokázal velmi dobře posouvat míčem po hřišti. O budoucnost flagového týmu nemám strach. dodala ve svém hodnocení trenérka Burešová.

 

MVP turnaje byl opět zvolen Štěpán Sochor, který si připsal 2 touchdowny a jeden pick-six: Turnaj se nám výsledkově nevyjádřil, ale makali jsme a jsem rád i za jednu výhru.

Příští víkend vyrážejí flagisté na daleký turnaj do Brna, kde v rámci meziskupinových zápasů změří síly s domácími Alligators a přerovskými Mammoths. Turnaj uzavřou proti Prague Black Panthers. 


V neděli 1. října se dorostenecký oddíl Blades vydal do Jihlavy v rámci 5. kola 2. dorostenecké ligy. Mladé pušky se nejprve utkali s domácími Gladiators a následně s Jičínem Hurricanes a v obou zápasech si vedli na výbornou. Díky výhrám nad oběma soupeři se jim povedlo osamostatnit se na prvním místě tabulky! Spokojenost neskrýval trenér obrany Miloš Novák: Podali jsme koncentrovaný výkon na obou stranách míče. Zvedla se hlavně obrana, máme dvě výhry a jsme na čele tabulky. Nicméně neusínáme na vavřínech, čeká nás kus práce v následujících týdnech před domácím turnajem.

Právě první místo budou dorostenci hájit 15. října na domácím turnaji v Olšinkách proti plzeňským Patriotům a opět jičínským Hurricanes. Na ústecký turnaj se těší i další z trenérů Filip Schüller: Budeme pracovat na odstranění mentálních chyb, abychom dominovali a opanovali domácí turnaj na obou stranách míče. Musíme znát perfektně playbook a vyvarovat se mentálních chyb. Jsem rád, že nedělní turnaj se povedl, naše výkony mají rostoucí tendenci a zlepšujeme se každým zápasem. Těší mě také, že na hřišti dostali všichni hráči výraznější časový prostor, což je opět posune dál.  

Hlavní trenér Tomáš Mikuš tentokrát nezvolil MVP turnaje jednotlivce, ale celou obranu Blades. Dnešní turnaj vyhrála obrana - 1 Interception, 1 zalehnutý fumble, 1 safety a jen 3 obdržené touchdowny ve 2 zápasech je vizitkou velkého zlepšení. Nezapomněl však ani na útok Blades: Prosazovali jsme se jak po zemi tak vzduchem, byli jsme koncentrovaní a pravidelně skórovali. Jsme spokojeni.


Foto flag : David Nový 

Foto dorost : Jana Burešová Víkendové výsledky: 

15. kolo Flagové ligy U15 Příbram: 

Příbram Bobcats 2 - Ústí nad Labem Blades 41:14

Pilsen patriots - Ústí nad Labem Blades 26:34

Ústí nad Labem Blades - Příbram Bobcats 1 9: 47

5. kolo 2. dorostenecké ligy Jihlava

Vysočina Gladiators - Ústí nad Labem Blades 12:28

Ústí nad Labem Blades - Jičín Hurricanes 42:6

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-