Domácí premiéra ve druhé lize se nám povedla s nulou

Novinky > Archiv novinek > 2016 > Domácí premiéra ve druhé lize se nám povedla s nulou

První máj byl footballu čas. Alespoň tedy na našem domácím stánku v Ústí nad Labem. Přes 500 diváků nás přišlo podpořit na naše první domácí utkání ve druhé lize ČAAF proti Libereckým Titans. A nelitovali! Los jsme vyhráli, a tak jsme po libereckém výkopu šli na míč. Stačily tři hry, jedna minuta a čtyři sekundy na to, aby náš hvězdný running-back Jakub Imr ukázal svou sílu a vystřihnul nejlepší akci zápasu - sedmdesátiyardový běh pro prvních šest bodů zápasu. Potvrzený kop Janem Kubešem znamenal vedení 7:0.

DSC_0954

Obrana Titans si v první čtvrtině díky dobrému nástupu našeho týmu moc neodpočinula a poté, co naše obrana liberecký útok téměř k ničemu nepustila, nastoupil opět černobílý útok. Po skvělém čtyřicetiyardovém pasu quarterbacka Matěje Sahuly na nováčka Petra Hejnu, to už pro Jakuba Imra byla jednoduchá jednoyardová záležitost. Kop Jana Kubeše opět úspěšný - 14:0. Ve druhé čtvrtině se v útočné řadě představil quarterback Jan Bláha. Po několika úspěšných akcích - runových i passových - bylo opět na Jakubovi Imrovi, aby šestiyardovým během završil svůj hattrick. Po skvělém výkonu obrany, která liberecké držela zkrátka, jsme šli do poločasové přestávky s vedením 20:0. Druhý poločas začal libereckým útokem. Ten se již začal trochu uplatňovat a několikrát zuřivě bušil na vrata naší endzóny, ale k žádné velké akci jsme je nepustili a několikrát jsme jejich útočné snažení zastavili doslova několik yardů před skórováním. Naopak nejlepší akci naší obrany zaznamenal corner-back Jan Vlasák, který zachytil jediný liberecký pokus o dlouhý pass a uběhl s míčem ještě dalších dvacet yardů: "Sám jsem byl překvapen, že se mi to podařilo. Najednou se mi míč objevil v náručí, a já tak neměl na výběr a pokusil se o běh dopředu. Bohužel jsem zvolil špatnou variantu - běh středem. Prvnímu skládajícímu hráči se mi podařilo uniknout a vyhnul jsem se i dalším libereckým hráčům, kteří se mě chystali složit na zem. Podařilo se jim to až po dvaceti yardech. Byl to můj první interception v této sezóně!" Poslední body přidal ve čtvrté čtvrtině wide receiver Petr Weinhöfer zachycením přihrávky od Jana Bláhy v soupeřově endzóně: "Hned v prvním drivu se nám podařilo skórovat, takže psychická výhoda byla od začátku na naší straně. Útok i obrana hráli skvěle. Zápas jsem si užil a třešničkou na dortu pro mě byl můj touchdown. :) " Jan Kubeš se tentokrát opět nemýlil a konečné skóre zápasu tedy bylo 27:0.

kdf_1311-web

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a propagaci utkání, všem partnerům a hlavně fanouškům za to, že v nás každoročně věří a že jich na naše zápasy chodí stále více.

Vyjádření kapitánů

Jakub Imr, kapitán offense, MVP zápasu Zápas se nesl plně v naší režii. Naše defense hrála opět skvělé, tak jak jsme z minulých sezón zvyklí. V útoku se nám také dařilo a hned ze začátku jsme udělali dostatečný náskok. V zápase bylo však i tak plno chyb, na kterých musíme do dalších zápasů zapracovat a eliminovat je. Jan Pittner, kapitán defense S výkonem, který kluci předvedli jsem spokojen. Vše klapalo tak, jak mělo. Každý dělal svou práci a to přineslo ovoce. Na soupeře jsme se připravovali a chtěli jsme ukázat, že do druhé ligy patříme. To se nám povedlo. Několikrát se nám podařilo soupeře zastavit pár yardů od end zóny a to byl klíč k nule na kontě. Útok také šlapal jako jeden muž. Doufám, že takto budeme postupovat i nadále.

Marek Moudrý, Fotografie: Sporty Ústí- Karel Dvořáček; Nikola Kováříková