Diváci jsou naším dvanáctým hráčem. Těšíme se na ně.

Novinky > Archiv novinek > 2015 > Diváci jsou naším dvanáctým hráčem. Těšíme se na ně.
Těsně před začátkem sezóny je nejvyšší čas vyzpovídat našeho trenéra Milana Sahulu. Jak se těší na následující sezónu, jak vzpomíná na začátky klubu v roce 2011 a zda je spokojen s naší přípravou, se dočtete v následujícím rozhovoru.
 
_MS03592
Letos oslavujeme pět let od vzniku klubu. Jak byste shrnul progres týmu od začátku až dodnes?
Ahoj Marku, je to neuvěřitelné, ale od nevinného pohazování šišatého balonu někde u řeky před pěti lety až do dneška uběhlo už (a nebo jen) opravdu pět let. Z partičky nadšenců vznikl zcela funkční klub, který se může pochlubit skvělými výsledky, ale také vzrůstající základnou, a to již od dětí základních škol až po seniorský team. Co se týče samotných výsledků tak musím vyzdvihnout právě seniory, kteří se během této krátké doby dostali do druhé nejvyšší soutěže v České republice, což je asi největší progres v rámci celé ligy amerického fotbalu.
 
Mohl byste zhodnotit naši předsezónní přípravu?
Tak jako vloni jsme navázali i letos na stejný vzorec přípravy. To znamená atletická a posilovací příprava, kterou postupně prostupovaly fotbalové tréninky. V předcházející herní sezoně jsme si ověřili, že tento postup je správný. V mnoha případech jsme dokázali soupeře přehrát nejen takticky a strategicky, ale i fyzicky.  Jak tomu bude letos, uvidíme. Velký kus práce jsme odvedli na soustředění, kde jsme již jen dopilovali detaily.
 
V čem jsme dobří a kde vidíte naše slabosti?
To je otázka, na kterou nám nejlépe odpoví průběhy nadcházejících zápasů. Nicméně si myslím, že se týmm posunul v herní strategii. Dokázali jsme nainstalovat sofistikovanější herní situace. O slabostech se nebudu zmiňovat, tím ale nechci říci, že by je tým neměl. Mám ale již takovou zkušenost, že nejlepším indikátorem je opravdu vlastní zápas, po kterém se na tyto slabosti musí poukázat a pak je řešit.
 
Jak klíčový je pro nás přípravný zápas v německém Chemnitz?
Neřekl bych klíčový. Spíše nám pomůže odhalit věci, na které bychom se měli soustředit, a naopak ukáže to, co nám jde. Klíčový okamžik bude následující první druholigový zápas.
 
Těšíte se na historicky první zápas Blades ve druhé lize?
Moc :)
 
Co řeknete hráčům před zápasem?
V týmu jsou kluci, kteří to s námi táhnou již od začátku. Ti slyšeli snad už všechno, co se před zápasem dá říct. Zažili hecování, burcování i ticho před zápasovou modlitbou. Pro nováčky to budou okamžiky, kdy poprvé ucítí sílu kolektivu a kamarádů, kteří s nimi prožili celou přípravu a teď jsou připravení sklízet úspěchy společné práce. A to je vlastně to, co bych chtěl všem říci, protože to tak sám pociťuji.
 
Na závěr tradičně nějaký vzkaz fanouškům?
Že se na ně moc těšíme. Jsou pro nás dvanáctým hráčem na hřišti, který nám pomohl ke všem úspěchům, a budeme poctěni, když nám zachovají přízeň a pomohou nám v naší nadcházející sezoně.
 
Děkuji za rozhovor.
Díky Marku
 
Marek Moudrý
-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-