Defenzivní koordinátor Martin Šindler: V obraně navážeme na loňskou práci. Výhodou je, že nemusíme začínat od nuly

Novinky > Archiv novinek > 2020 > Defenzivní koordinátor Martin Šindler: V obraně navážeme na loňskou práci. Výhodou je, že nemusíme začínat od nuly

Obranu Ústí nad Labem Blades povede i v nadcházející sezoně zkušený Martin Šindler. Jak hodnotí svou první sezonu na severu Čech? A na co se můžeme těšit letos? 

Blades mají před sebou druhou sezonu v Paddock lize. Jak z pohledu defense hodnotíš tu premiérovou?

Přechod do první ligy byl pro celý tým těžký. Hráči si museli zvyknout na vyšší úroveň fotbalu, větší tréninkové zatížení, naučit se nové a složitější herní systémy, se kterými dosud neměli zkušenosti. Myslím si, že se s tím po psychické stránce poprali velmi dobře. Po fyzické stránce už to bylo horší a vinou zranění jsme přišli o některé naše klíčové hráče. I přes to jsme ale předváděli solidní obranu a často drželi celý tým ve hře o lepší výsledek. Tomu samozřejmě odpovídají i naše loňské defensivní statistiky, které ukazují, že v některých činnostech jsme se osvědčili hned první rok v nejvyšší soutěži.

Jaké jsou plány pro letošní defense?

Letos se nám podařilo dotáhnout přechod týmu na vyšší level nastavením komplexního tréninkového systému, který by měl generovat 100% připravené hráče. Otázka zní, jak dobře tento systém hráči dokáží využít. V obraně letos navážeme na naší loňskou práci. Je velkou výhodou, že systém i trenérský personál zůstal stejný a nemusíme začínat od nuly. Plán zní jasně: odstranit naše nejčastější chyby, vypilovat k dokonalosti to, v čem jsme byli dobří, a přidat další funkční prvky, které nám pomohou být ještě lepší obranou.

Jedním z pilířů loňské obrany byl zahraniční import Bo Diesel. Jak se ti s ním pracovalo?

V loňském roce náš tým posílil v obraně zkušený hráč z USA. Celé jeho působení a vzájemné soužití s týmem bych shrnul asi tak, že ani z jedné strany zřejmě nedošlo k naplnění předsezónního očekávání.

Bude Bo Blades chybět? A je na obzoru podobná opora do obrany, nebo budeš stavět ze solidního domácího základu?

Takto zkušený hráč nám bude na hřišti určitě chybět, o tom není pochyb. Nicméně přestupy pro letošní rok ještě nejsou uzavřené, takže se fanoušci možná i letos dočkají nějakého překvapení.

Kromě Blades se věnuješ i národnímu ženskému flagovému týmu, Old boys a dalším aktivitám. K tomu práce, rodina,... Jak to stíháš?

To je dobrá otázka. Někdy mi přijde, že bych potřeboval, aby měl den o pár hodin navíc. Moje skvělá žena to jako bývalá hráčka chápe a podporuje mě. Po narození syna jsem dlouho zvažoval, jestli zůstat v zajetých kolejích nebo některou část mých aktivit omezit. Že mám pokračovat, bylo naše společné rozhodnutí. Fotbal je silně návyková věc. Bylo by pro mě těžké opustit něco, čemu se věnuji už téměř 20 let, navíc s vědomím, že x hráčů a hráček očekává, že jim budu pomáhat ve splnění jejich cílů. Vnitřně tento závazek vnímám a zatím ho považuji za neuzavřený. Navíc u všech týmů, které zmiňuješ, panuje velmi přátelská a dobrá atmosféra a je mi s nimi dobře.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-