Čtyři hráči ústeckých Blades zamíří na Mistrovství Evropy v italském Grossetu

Novinky > Archiv novinek > 2021 > Čtyři hráči ústeckých Blades zamíří na Mistrovství Evropy v italském Grossetu

Václav Šedivý, Albert Vonka, Adam Němeček a David Nový byli vybráni do kádru národního týmu ČR ve flag fotbalu, tedy bezkontaktní variantě amerického fotbalu. Tito čtyři hráči Ústí nad Labem Blades tak mají šanci zahrát si na Mistrovství Evropy v italském Grossetu.

David Nový, který se v loňské sezoně stal nejužitečnějším hráčem flagového týmu Ústí nad Labem Blades, hraje americký fotbal čtyři roky, takto velká sportovní událost ho ale čeká prvně. "Je to pro mě něco nového a velkého. Hlavně je to příležitost, která se objeví jen několikrát za život. Je to pro mě čest," říká ústecký hráč.

Václav Šedivý se americkému fotbalu věnuje od září 2017. "Mistrovství Evropy nebude jednoduché, ale věřím, že se s tím s klukama popereme a budeme bojovat o výhru v každém zápase. Letošní příprava nebyla standardní, protože jsme do května měli jen online tréninky místo posilovny, ale myslím, že jsme všichni díky našemu kondičnímu trenérovi Kubovi Jirglemu připraveni dobře," věří Václav Šedivý, pro kterého je účast v národním týmu splněným snem a obrovskou poctou. "Fotbalová úroveň bude určitě vysoká a nebude snadné se prosadit, přesto věřím, že máme šanci na úspěch," slibuje si.

Od roku 2017 hraje flag fotbal také Albert Vonka, který si v roce 2019 zahrál finále Mistrovství ČR. "Očekávám, že se ve fotbale v mnoha směrech zlepším a že poznám na jaké úrovni je flag fotbal v dalších evropských zemích. Na mistrovství Evropy logicky odpadají dva nejsilnější týmy, a to Kanada a USA. To znamená, že s naším, už teď dobře vypadajícím týmem, máme slibné šance na zajímavé umístění," je přesvědčen Albert Vonka.

Adam Němeček začal s americkým fotbalem před třemi lety a momentálně bude již druhým rokem hrát za dorost. Nominaci do národního týmu a účast na Mistrovství Evropy bere jako odměna za dřinu, kterou tomuto sportu věnuje. "Je to pro mě čest reprezentovat Českou republiku a věřím, že se zadaří. Očekávám, že získám nové zkušenosti a poznám, jak hrají jiné evropské týmy," slibuje si od chystaného turnaje Adam Němeček, který si uvědomuje, že značnou část na úspěchu jednotlivců mají trenéři. "Chtěl bych poděkovat hlavní trenérce flagu u15 Ústí nad Labem Blades Janče Burešové za to, jak mě fotbalově vychovala a naučila vše, co můžu ukázat v reprezentaci. Naučila mě ohledně flagu absolutně všechno. Zároveň mě neskutečně podporovala a poháněla k zlepšení výsledků. Chci poděkovat i Zdeňku Burešovi za neskutečnou podporu. Díky patří i dorosteneckým trenérům Honzovi Pittnerovi a Tomáši Mikušovi. Bez všech těchto jmenovaných lidí bych se nikdy v životě tak daleko nedostal," dodává Adam Němeček.

3647.jpg 3648.jpg 3649.jpg 3650.jpg
-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-