”Cíl je letos jasný - chceme finále a postup,” odhaluje předseda Matěj Sahula

Novinky > Archiv novinek > 2017 > ”Cíl je letos jasný - chceme finále a postup,” odhaluje předseda Matěj Sahula

Zbývají necelé dva měsíce do prvního ostrého zápasu letošního ročníku druhé ligy, nový head coach Američan Ciaran Kelly se již plně aklimatizoval na severské podnebí a naše přípravné období se chýlí ke konci. Před začátkem nové sezóny je na místě vyzpovídat zakladatele a předsedu našeho klubu Matěje Sahulu. Jak je spokojen s prací celého týmu a co všechno nás ještě čeká, se dočtete v následujícím rozhovoru.

20160421-americky-fotbal-blades-pilsen7_galerie-980

Jsi spokojen s přípravou na následující sezónu pod vedením nového head coache Ciarana Kellyho? Jsem spokojený. Nový trenér vždy přinese něco vlastního. Coach Kelly je dle mého názoru na stejné vlně jako my. To přináší pozitivní náladu do tréninku. Hodně apeluje na fyzickou připravenost všech hráčů. Tempo a nasazení se každým tréninkem zvyšuje, což by mělo týmu pomoci do začátku sezóny.

Jak vlastně tato příprava probíhá? Příprava je letos stejná dle modelu, který v Blades před několika lety zavedl coach Rosenbaum. To znamená, že od září probíhá hlavně fyzická příprava pod vedením kondičního trenéra Miroslava Vachuty. Nejprve atletická průprava na stadionu a od října silová a dynamická část v posilovně. Ta probíhá i v tuto chvíli. K tomu všemu nesmíme zapomenout ještě fotbalové tréninky. Ty jsou zpočátku zaměřené na techniku a opakování základů s nově příchozími hráči z náboru. V tuto chvíli již probíhá hlavně taktická příprava celého týmu – dá se říci, že nyní již skládáme kompletní puzzle z dílků, které jsme od září připravovali. Tento model přípravy funguje, a proto se ho držíme.

Jsi spokojen s náborem? Přišli nějací noví hráči, kteří stojí za zmínku? Nábor byl letos silný na hráče, kteří již mají sportovní background a jsou fyzicky velmi dobře vybaveni. To je výhodou hlavně z hlediska případných nováčkovských zranění. Uvidíme, kdo z nich se prosadí v sezóně. Proběhly také některé výrazné změny postů již stávajících hráčů.

Je v plánu nějaký kemp či přátelská utkání? Kemp samozřejmě chystáme. Jako každý rok to bude víkendový přípravný kemp, na kterém bychom již měli pouze doladit detaily po taktické stránce a vše by do sebe mělo zapadnout. Přátelská utkání máme před letošní sezönou v plánu dvě. Obě dvě se zkušenými německými kluby těsně před začátkem základní části druhé ligy.

Jaké máme ambice pro letošní účast ve druhé lize? Myslíš, že můžeme postoupit do nejvyšší ligy ČLAF 2018? V loňském roce se nám dveře finálového Silver Bowlu zavřely těsně před koncem základní části. Náš cíl pro tuto sezónu je tak jasný - rádi bychom tentokrát doputovali až do finále druhé ligy. S novým systémem postupují oba finalisté automaticky do nejvyšší české ligy a třetí tým může hrát baráž s posledním týmem ČLAF. O postupu do nejvyšší ligy je samozřejmě předčasné hovořit. Nejprve se musíme dostat do Silver Bowlu. Uvidíme, jak jsme se oproti loňskému roku posunuli a jak na tom budou soupeři se zahraničními posilami. Dále doufám, že i letošní návštěvnost bude minimálně stejná jako v uplynulých sezónách. Rádi bychom, stejně jako vloni, udrželi domácí neporazitelnost. A to by bez našich fanoušků šlo těžko. Umí nás neuvěřitelně namotivovat.

Na co všechno se můžou letos těšit naši fanoušci? Kromě již klasické nezapomenutelné atmosféry domácích zápasů, poločasových soutěží o ceny a stánku s Blades předměty bude letos dostatek nového. Jak jsem již zmiňoval, na domácí zápasy chceme přivádět stále více diváků, a proto se snažíme přinášet atraktivnější program, nezaměnitelnou atmosférou a každou sezónu něco navíc právě pro fanoušky. Letos to bude třeba zbrusu nová fotostěna. Chystáme i další novinky v programu domácích zápasů, ale zatím je nebudu prozrazovat. V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na skvělý football, nové tváře mezi hráči a pod vedením nového  head coache.

Díky za rozhovor. Také děkuji a zdravím všechny fanoušky.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-