Blades vybojovali bronzovou příčku v 1. dorostenecké lize

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Blades vybojovali bronzovou příčku v 1. dorostenecké lize

Dorostenci Blades slaví. Výhra v jejich prvním mezinárodním zápase na půdě bratislavských Monarchs, kde v dramatickém utkání vyhráli 27:20, pro ně znamenala bronzovou příčku v 1. dorostenecké lize, hned za oběma pražskými týmy.

Letošní cíl byl zlepšovat individuální schopnosti hráčů a jejich footballové IQ, což se nám z velké části povedlo. I když to tak dle výsledků nevypadá, obrana hrála skvěle a to i proti výborným pražským útokům. S naším útokem už tak spokojen nejsem, hodnotí letošní sezonu hlavní trenér dorostenců Blades Tomáš Mikuš.

Výkon dorosteneckého týmu v letošní sezoně bohužel poznamenala zranění na pozici quarterbacka a hromada individuálních chyb od zkušenějších borců, kteří měli být tahouny útoku. I proto útok letos tahal za kratší provaz. Kluci nicméně předvedli v posledním zápase v Bratislavě veliké srdce a bronzová příčka po zásluze připadla nám, za což jim moc děkuju, dodává Mikuš.

3679.jpg Vincek Bartoš Jedním z těch, kteří se na úspěchu dorosteneckého týmu podíleli, je i Václav Bartoš. Uplynulou sezónu jsem si moc užil. Připsali jsme si dvě výhry a hráli jako tým, mohli jsme se spolehnout jeden na druhého, pochvaluje si sedmnáctiletý runningback a linebacker.

Bartoš se americkému fotbalu věnuje teprve něco málo přes rok, ale už nyní je jasné, že ho tento náročný sport uchvátil. Je to kontaktní týmový sport založený na individualitách. Baví mě ta komunikace mezi trenéry a hráči, kdy každý musí přesně vědět, co zahrát, vysvětluje mladý Ústečan, který už vyhlíží svou první sezonu v seniorském týmu. Je to pocta hrát v 17 letech za seniorku, dodává.

Václav Bartoš se k americkému fotbalu dostal přes nábor a svého rozhodnutí jistě nelituje. Zkusíš to také? Možná hledáme právě tebe. Přijď na trénink a ukaž, co v tobě je. 

Tréninky seniorského týmu se konají každé úterý a čtvrtek od 19.00 hodin v SFC (Masarykova 24, Ústí nad Labem) a v neděli od 19.00 hodin na Městském stadionu v Ústí nad Labem.

Blades zároveň hledají nové talenty pro juniorský tým. Zájemci se mohou hlásit trenérovi juniorů Tomáši Mikušovi na telefonním čísle 731 759 385 či na e-mailu info@bladesusti.cz.

Mladší sportovci mohou vyzkoušet flag football, tedy bezkontaktní variantu amerického fotbalu. Zájemci mohou psát trenérce Janě Burešové na e-mail buresova.jaja@gmail.com nebo volat na 734 846 511.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-