Blades utrpěli porážku ve čtvrtém zápase v řadě. Doma nestačili na bratislavské Monarchs

Novinky > Archiv novinek > 2022 > Blades utrpěli porážku ve čtvrtém zápase v řadě. Doma nestačili na bratislavské Monarchs

Ústí nad Labem Blades se v letošní Snapbacks lize, nejvyšší české soutěži v americkém fotbale, stále nedaří. Smůlu nedokázal ústecký tým zlomit ani ve čtvrtém kole, kdy doma v Olšinkách před pěti stovkami diváků přivítal hráče Bratislava Monarchs.

Začátek zápasu byl ve znamení deště, takže se oba týmy snažily hýbat míčem především po zemi. První úspěch v této disciplíně zaznamenali domácí, za které po sedmi minutách skóroval Ondřej Hejna. Ten v body přetavil svůj čtyřyardový běh, ke kterému následně další bod přidal po úspěšném potvrzení Jan Weiss.

S koncem prvního dějství se počasí umoudřilo, takže se i hra stala rozmanitější. Přesto se diváci pasových touchdownů nedočkali a do endzony se výhradně běhalo. Úspěšnějším týmem ve druhé čtvrtině byly Monarchs, kterým se podařilo skórovat těsně před koncem poločasu, když si šest bodů za šestiyardový běh připsal Marek Pavlovič. Tomu se následně podařilo míč do endzony dostat znovu, při dvoubodovém potvrzení. Do šaten se tak šlo za stavu 8:7 pro Monarchs.

Druhý poločas začínali Blades na míči, ale prvním skórujícím byli nakonec Monarchs, za které tři minuty před koncem třetího dějství pětiyardovým během bodoval opět Marek Pavlovič. Jednobodové potvrzení následně kopnul a na 7:15 navýšil Peter Brauner. Domácí Blades se nepřestávali prát o své první vítězství v letošní sezoně a deset vteřin před koncem čtvrtiny se skóroval jedenáctiyardovým během quarterback Tony Curtis Brown. Ve snaze vyrovnat se Blades rozhodli pro dvoubodové potvrzení, které se však nevydařilo a do poslední části zápasu tak šli Monarchs s dvoubodovým náskokem.

V posledním dějství se Blades snažili a pro úspěch vymýšleli možné i nemožné, ale k zisku bodů to nevedlo. Skórovat se naopak znovu podařilo hostům, za které dvě minuty před koncem utkání čtyři yardy do endzony doběhl opět Marek Pavlovič. Další bod za úspěšný kop si následně připsal Peter Brauner, který tak nastavil konečný výsledek zápasu na 13:22.

"Byla to velmi vyrovnaná hra, tam a zpět. Zápas ve svém průběhu přesel do několika velkých her, které bohužel nedopadly dobře pro nás. Uvidíme, jaké oblasti budeme muset zlepšit, abychom se připravili na Brno Sígrs," uvedl hlavní trenér Ústí nad Labem Blades Austin Stubbs.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-