Blades ukončili výherní sérii Českých Budějovic

Novinky > Archiv novinek > 2015 > Blades ukončili výherní sérii Českých Budějovic

V neděli 26. dubna jsme odehráli svou premiéru v jedenáctkovém fotbale. Zamířili jsme na hřiště týmu Budweis Hellboys do Českých Budějovic, který za svou tříletou existenci na domácím hřišti ještě neprohrál. To se však změnilo! V prvním poločase se hrálo na obě strany a obrany obou týmů nedovolovaly soupeři žádný bodový zisk. Skóre se poprvé změnilo, když se budějovický quarterback po nepovedeném snapu místo field goalu pokusil o pass, jenž byl zachycen Petrem Jindrou, který s ním doběhl do end-zóny a získal pro svůj tým touchdown. Po úspěšném potvrzovacím kopu Hellboys vedli 7:0 a rozhodčí zapískal konec poločasu.

11194933_870183513041383_1175206883_o

Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili úspěšně a Jakub Imr doběhl pro touchdown. Bohužel kvůli nesrovnalostem s rozhodčími jsme přišli o možnost potvrzovacího kopu, a stav byl tak 7:6 pro domácí. Ve čtvrté čtvrtině po krásném běhu našeho quarterbacka Jana Bláhy a jeho následném skvělém bloku v dalším snapu nedoběhl s šišatým míčem do end-zóny soupeře nikdo jiný než naše nezastavitelná mašina Jakub Imr. Kop byl bohužel neúspěšný, takže jsme vedli pouze rozdílem pěti bodů, 12:7. Budějovičtí měli výhodu. Čas plynul a pokud by se jim podařilo skórovat, my bychom už neměli možnost skóre otočit. V infarktovém závěru však naše obrana vytvořila několik metrů před svou end-zónou zeď, kterou se Hellboys nepodařilo prolomit. Několik sekund před koncem se budějovický quarterback Kamil Roba opět pokusil o pass do end-zóny. Narazil však na skvěle hrajícího CB Jana Vlasáka, který zachytil interception a osm sekund před koncem zápasu doběhl přes celé hřiště pro rozhodující touchdown. Potvrzený kop Josefa Chocholy už jen upravil skóre zápasu na konečných 19:7 pro Blades.

11182842_870186216374446_1501577649_o

„V roce 2011 jsme hráli 'punkovej' fotbal,“ vzpomíná předseda a zakladatel týmu Matěj Sahula: „Od té doby jsme ušli obrovský kus cesty. Tým se rozšířil o zkušené trenéry a srdcové hráče. Dnes jsme předvedli, že se s námi ve velkém fotbale musí počítat. Mám z toho ohromnou radost.“ Já jen doplním. Jako tým jsme se díky tomuto zápasu úžasně stmelili. Doufám, že toto důležité vítězství bude i pobídkou pro vás, naše fanoušky, k tomu, abyste 8. května přišli do Olšinek fandit a ukázali soupeři, jaký kotel umíme udělat na domácím hřišti. Fotogalerii vám přineseme co nejdříve.

Marek Moudrý

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-