Blades U15 vstoupili do letní přestávky úspěšně

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Blades U15 vstoupili do letní přestávky úspěšně
28.07.2023

Na poslední turnaj jarní části flagové ligy U15 jeli Blades do 15 let s tím, že si chtějí co nejvíce zajistit stabilní místo v tabulce pro závěrečné podzimní play-off. To znamenalo, že musí vše vyhrát.

Zápas s plzeňskými Patriots začal velmi vyrovnaně. Byli jsme v oslabení, kvůli zraněním nám chyběli tři hráči základní sestavy. Brzy jsme ale objevili slabiny druhého týmu a první výhra byla naše, chválí své svěřence hlavní trenérka Jana Burešová. Blades vyhráli poměrem 61:6.

Další utkání bylo proti Prague Mustangs, kteří překvapili skvělou běhovou hrou, ale i zde si to ústečtí flagisté pohlídali a odnesli si výhru 35:6. Poslední zápas byl podle trenérky Burešové nejtěžší: S týmem Vysočiny Gladiators jsme se ve flagové lize ještě nesetkali, a tak jsme nevěděli, co očekávat. Na obou stranách byly velmi silné útoky a do poslední chvíle to bylo velmi vyrovnané. Nevzdali jsme se a nakonec jsme vybojovali i poslední výhru 40:32.

Do letní přestávky mladí Blades vstupují na třetím postupovém místě západní divize s pozitivní bilancí 17 výher a 7 porážek. Nikdy jsem nezažila takhle náročnou sezónu plnou zranění, a tím i změn pozic hráčů. Díky chuti a soustředění hráčů jsme tuhle jarní část ale zvládli skvěle a jsem spokojená s výsledky a bilancí jarní části sezóny, hodnotí první polovinu letošní soutěže trenérka Burešová.

Nejužitečnějším hráčem turnaje se stal Vojtěch Prošek, který v turnaji zaznamenal 6 touchdownů a 2 potvrzení. Jeho výsledky ale nebyly jen v útoku. V obraně zachytil dva interceptiony a jednou sackoval soupeřova quarterbacka.