Blades slaví dvojitý úspěch v mužské flagové reprezentaci

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Blades slaví dvojitý úspěch v mužské flagové reprezentaci

Pět odchovanců Blades se zúčastnilo tryoutu do mužského týmu české flagové reprezentace, který se od března začne připravovat na srpnové mistrovství Evropy v Irsku. Zároveň však celým footballovým světem koluje informace, že by se flag football mohl objevit jako nový sport na letní olympiádě 2028 v Los Angeles.

Quarterback Petr Herynek, wide receiver Pavel Hrdý, linebacker Matěj Smetana a defensive backs Albert Vonka a Václav Šedivý ukázali své kvality reprezentačním trenérům Bohuslavovi Romovi a Filipovi Trochovi minulou neděli 29. 1. 2023 v otevřeném tryoutu v pražské Hostivaři.

Albert Vonka celou akci popisuje takto: "Na tryout dorazilo kolem 50 uchazečů z celé republiky, hlavně z Prahy a Příbrami - což jsou metropole českého flag fotbalu. Tryout vedli hlavní trenér Bohuslav Rom společně s defenzivním koordinátorem Filipem Trochem. Nejdříve pro nás připravili pár testů na čas, jako sprint na 20 yardů nebo shuttle run. Ve cvičeních na čas se nejlépe z nás dařilo Vaškovi Šedivému. Ten se mnou byl i v českém reprezentačním týmu U17, se kterým jsme předloni v Itálii vybojovali 2. místo v na mistrovství Evropy 2021."

"Poté jsme přešli na ryze flagové drilly, kde se třeba strhávají pásky na bocích jako náhrada za tackle v klasické verzi amerického fotbalu, a to už jsem se cítil jako doma, jelikož se flagu věnuji přes pět let. Rozdělili na obranu a útok a začala část, která trenérům řekla asi nejvíce, 1v1 (jeden proti jednomu). Tam se mně i Vaškovi dařilo. Proti nám se v útoku postavil i Pavel Hrdý, který chytal, a Petr Herynek na pozici quarterbacka. Nakonec nás čekala samotná hra - scrimmage 5 na 5. Tryout byl velká zábava. Všichni jsme se navzájem motivovali a bylo vidět, že se vytváří parta, která má potenciál zabojovat na dalším mistrovství o medaile," dodává Vonka.

Právě oba defenzivní hráči Albert Vonka a Václav Šedivý jsou nakonec naše dvě želízka v ohni, kteří se nakonec do širšího výběru hlavního trenéra Roma dostali, a budou nadále v reprezentačních kempech bojovat o konečné místo v českém týmu, který v srpnu vyrazí do Irska. 

"Mám radost, že jsem jedním z vybraných. Je to velká pocta," těší se z výběru Václav Šedivý a pokračuje: "Na tryout se mohl přihlásit každý pomocí veřejného odkazu. Koučové pak vybírali z několika desítek uchazečů nejlepších dvacet. Bylo super potkat kluky z ostatních týmů a líbila se mi soutěživá, ale zároveň kamarádská atmosféra, která panovala. Nejvíce mě zaujalo, že hlavním cílem flagové reprezentace je olympiáda v roce 2028. Myslím, že se trenérům líbila hlavně moje rychlost, díky které jsem dokázal udržet krok i s těmi nejrychlejšími útočníky."

Předseda klubu Jakub Valjent je rád, že se naši členové účastní reprezentačních výběrů: "Vždy je rádi podpoříme. Vybraným chlapcům budeme držet palce v průběhu dalšího výběru směrem ke konečné nominaci."

3726.jpg Václav Šedivý a Albert Vonka 3728.jpg Pavel Hrdý 3730.jpg Albert Vonka 3731.jpg Petr Herynek 3732.jpg Odchovanci Blades na tryoutu
-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-