Blades si připsali první letošní vítězství, Alligators porazili 20:8

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Blades si připsali první letošní vítězství, Alligators porazili 20:8

V šestém kole letošní Snapbacks ligy, nejvyšší české soutěže v americkém fotbale, se Ústí nad Labem Blades střetli s týmem Brno Alligators. Ačkoli se zápas konal na hřišti v Olšinkách, kde v minulosti všechny své domácí zápas hráli Blades, domácími byli tentokrát Aligátoři, kteří v těchto dnech nemohou využívat své hřiště v Bystrci. Blades se tak stal hostem na hřišti, kde se psala historie ústeckého klubu.

Blades se letos potýkají s výrazným nedostatkem hráčů. Tentokrát je ale nečekal souboj s týmem s výraznou početní převahou a počty hráčů na soupisce byly prakticky vyrovnané. Souboj dvou posledních týmů v západní skupině ligy ve slunečném počasí přilákal do Olšinek 260 platících diváků.

Začátek zápasu byl pro oba týmy spíš oťukávací. Nejblíže k endzoně se před koncem první části dostali Alligators, kteří se na čtvrtý down rozhodli pro field goal. Ten se však podařilo ústeckému Miloši Novákovi zablokovat a rovnou si doběhnout pro 76 yardů dlouhý touchdown. Roman Branda se při jednobodovém potvrzení nemýlil a skóre tak bylo 7:0.

Útoky se neprosadily ani ve druhé čtvrtině, Blades se však znovu podařilo skórovat z obrany. Necelé tři minuty před koncem poločasu zachytil interception Martin Antoš. I jemu se podařilo s míčem prokličkovat až do koncové zóny soupeře a přidat tak dalších šest bodů. Jednobodové potvrzení se tentokrát nezdařilo a do šaten tak šly týmy za skóre 13:0 pro Blades.

Na začátku druhé poloviny zápasu rozjeli Blades nadějný drive, který však skončil jen několik palců od endzony zraněním quarterbacka Blades Thomase Gutierreze. Jeho role se tak i tentokrát musel ujmout Martin Antoš. Ten se tohoto úkolu zhostil skvěle a v polovině třetí čtvrtiny si připsal běhový touchdown. Roman Branda se tentokrát nemýlil a přidal další bod za úspěšný kop.

Alligators se nevzdávali a na začátku poslední čtvrtiny zachytil přihrávku Tomáše Fortelného Ondřej Mareček, který tak poprvé rozhýbal ukazatel skóre na straně brněnského týmu. Roman Nguyen pak doběhl do endzony pro dvoubodové potvrzení. K dalším bodům už ale Blades Aligátory nepustili a zápas tak skončil 20:8 pro ústecký tým.

"Obrana skórovala dva touchdowny a další přidal Martin Antoš v útoku. Jsem rád, že jsme si konečně připsali první vítězství v letošní sezoně. Teď se musíme připravit na další víkend a já doufám, že budeme hrát se stejným výsledkem," uvedl po zápase hlavní trenér Ústí nad Labem Blades Lonnie Hursey.