Blades si připsali historicky první výhru v nejvyšší soutěži

2146.jpg 22.4.2019 | Martin Klimeš 

Konečně to vyšlo. Po prohrách s Pradubicemi a Ostravou si hráči Ústí nad Labem Blades připsali na své konto první výhru. Ve třetím kole Paddock ligy, nejvyšší české soutěže v americkém fotbalu, porazil ústecký tým na svém domácím hřišti v Olšinkách Pilsen Patriots 33:30.

Skóre zápasu před 520 fanoušky otevřel 5 yardovým během plzeňský Petr Miesbauer. Blades však hned vzápětí vytrestali nepovedený pokus o potvrzení a linebacker Daniel Pohořalý donesl míč až do soupeřovi endzóny. První čtvrtina tak končila 2:6

Druhá čtvrtina zápasu patřila ústeckým Blades. V čase 5:14 připsal 3 body na ústeckou stranu Marek Hruboň, kterému se vydařil 22 yardů dlouhý pokus o field goal. O čtyři minuty později pak Matěj Sahula dostal 3 yardovým během Blades poprvé v první lize do vedení. Do šaten tak týmy odcházely za stavu 12:6.

V druhém poločase si svůj první běhový touchdown v týmu Blades připsal quarterback Pavel Mráz. Další bod pak přidal kicker Marek Hruboň. Netrvalo však ani minutu a Martin Vojtěchovský zachytil 57 yardovou touchdownovou přihrávku od Ryana Pahose, kterému se pak povedlo ještě potvrzení za dva body. Těsné skóre ale Blades nadlouho nepřipustili, v čase 8:48 si 6 bodů za touchdown připsal domácí Jakub Valjent a další bod opět připsal Marek Hruboň, který do Blades přestoupil z Prague Black Panthers. 

Na 33:14 pro Blades navýšil na začátku posledního dějství Jan Pěnička, který zachytil 14 yardů dlouhou přihrávku od Pavla Mráze. Potvrzení z nohy Marka Hruboně bylo opět úspěšné. V posledních deseti minutách Patrioti opět zabrali. Po touchdownu Petra Miesbauera za dva body potvrdil Ryan Pahos. Díky zachycené 64 yardové přihrávce a dalším dvoubodovém potvrzení se pak skóre dostalo na konečný rozdíl pouhých tří bodů.

"Historicky první výhra v nejvyšší soutěži pro Blades přišla na den přesně 7 let od našeho prvního zápasu. Navíc jsem si v nejvyšší soutěži připsal svůj první touchdown, takže za mě byl zápas určitě úspěšný. Teď musíme vydržet a dát maximum i do dalších zápasů. Proti Patriotům jsme vyhráli jen o tři body, takže odveta v Plzni bude ještě náročná," hodnotil utkání proti Pilsen Patriots slot receiver a manažer Blades Jakub Valjent. 

Další zápas čeká Ústí nad Labem Blades V neděli 28. dubna na hřišti Pardubice Stallions. Tým tak má šanci vrátit Pardubicím prohru z prvního kola.

autor: Martin Klimeš

1814.jpg Jakub Valjent #89, WR, po skórování touchdownu
1813.jpg Blades Ústí nad Labem vs. Pilzen Patriots 33:30

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-