Blades se zapsali do registru dárců kostní dřeně

Chorobami krvetvorby, které vážně ohrožují život, v naší zemi každoročně onemocní stovky lidí. Pro každého čtvrtého pacienta se dárce kostní dřeně bohužel nenajde, proto je nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat. Pomoci se rozhodli i dobrovolníci z řad Ústí nad Labem Blades, kteří se zapojili do akce Zapiš se někomu do života! a na Krajském úřadu Ústeckého kraje se zapsali do Českého národního registru dárců dřeně.

"Víme, že případných dárců v registru každoročně ubývá a proto jsme se ve spolupráci s Ústeckým krajem rozhodli nábor podpořit. Společně jsme natočili spot, kterým jsme do registru lákali nové dárce a k zápisu jsme nakonec vyslali i dobrovolníky z našeho týmu," vysvětluje manažer Ústí nad Labem Blades Jakub Valjent.

Jedním z těch, kteří se rozhodli pomoci a rozšířit řady dárců, je kapitán obrany A týmu Jan Pittner. "Jako Blades se snažíme pomáhat, kde můžeme, tudíž tady byla otázka účasti bez debat. Zachránit někomu život je jednou z nejhezčích věcí, které se mohou stát," říká Jan Pittner. Jeho slova potvrzuje i další z hráčů, Jakub Vrecko, který jedním dechem uklidňuje případné další dárce. "Darování kostní dřeně není amputace, jak se někteří lidé obávají. Myslím, že trocha nepohodlí stojí za šanci někomu pomoct, protože nikdo neví, kdy bude sám pomoc potřebovat," dodává Jakub Vrecko.

Do registru dárců se na Krajský úřad Ústeckého kraje přišlo v úterý 12. listopadu zapsat šest členů Blades. Jména řady dalších jsou v registru již delší dobu, jak potvrzuje Jakub Valjent: "Sám jsem se do registru zapojil už při prvním dárcovství krve, protože mi přijde přirozené mít možnost někomu pomoct. Byl jsem velmi mile potěšen, když jsem se dozvěděl, že více než polovina plnoletých členů Blades je v registru zapsaná už několik let."

Zoufat ale nemusí ani ti, kteří úterní akci nestihli. Zapsat se do Českého národního registru dárců dřeně je možné prakticky kdykoli. Všechny důležité informace jsou na webu www.kostnidren.cz.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-