Blades podlehli Sígrs a propadli se na dno tabulky

Novinky > Archiv novinek > 2022 > Blades podlehli Sígrs a propadli se na dno tabulky

V pátém kole letošní Snapbacks ligy, nejvyšší české soutěže v americkém fotbale, vyrazili Ústí nad Labem Blades do Brna, kde se střetli s týmem Sígrs. V nervy drásajícím zápase byli nakonec úspěšnější domácí, kteří si tak připsali první letošní výhru. Blades na první vítězství v letošní soutěži stále čekají.

Skóre zápasu otevřeli v první čtvrtině Sígrs, za které si první touchdown připsal Filip Kotek za osmiyardový běh. Další bod přidal Miloň Mlčák za úspěšný kop.

Ve druhé čtvrtině se skóre zápasu otočilo, když si pro touchdown doběhl quarterback Blades Tony Curtis Brown a dvoubodové potvrzení zkonvertoval Sebastian Narnicki. Ve svém dalším drivu ale Blades přišli o míč a osmadvacetiyardový fumble return si připsal Miroslav Bartoš. Miloň Mlčák přidal další bod úspěšným kopem a do šaten se tak šlo za stavu 14:8 pro Sígrs.

V druhém poločase se skóre opět otočilo, když si pro další touchdown doběhl Tony Brown a dvoubodové potvrzení zkonvertoval Jakub Imr. Za domácí pak ale přidal šest bodů quarterback Sígrs Shon Belton a další touchdown před koncem zápasu zachytil Pavel Ševeček. Konečné skóre se tak vyšplhalo na 26:16 pro Sígrs.

"Byl to tvrdý boj. Shon Belton předváděl v nejdůležitějších momentech skvělé přihrávky a my jsme bohužel udělali příliš mnoho chyb, čímž jsme se připravili o šanci na výhru. Teď se musíme poučit z chyb a připravit se na přerovské mamuty," uzavřel po další prohře Blades hlavní trenér Austin Stubbs.

Další zápas čeká Blades v neděli 29. května, kdy se na Městském stadionu v Ústí nad Labem od 15:00 hodin střetnou s týmem Přerov Mammoths. Pro děti bude připraven bohatý doprovodný program. Vstupenky je možné už nyní zakoupit v Turbin Nord (Jateční 32 - areál Kused, Ústí nad Labem), ve všední dny od 7:00 do 15:30 hodin nebo v Domečku u Rondelu (Na Valech 815/1a, Ústí nad Labem), a to denně od 9:00 do 12:00 a od 14:00 do 18:00 hodin.

Ve hře je i 10 výherních vstupenek, díky kterým můžete hned získat kšiltovku Blades od Snapbacks.cz!