Blades nedovolili soupeři ani bod

Novinky > Archiv novinek > 2015 > Blades nedovolili soupeři ani bod

Den vítězství 8. 5. 2015 jsme nemohli oslavit lépe. Těžkého soupeře z Liberce jsme díky vynikajícímu výkonu naší obrany a podpoře 700 diváků zdolali poměrem 24:0.

img_3123

Skóre zápasu otevřel v první čtvrtině Josef Chochola úspěšným field goalem. Při následném libereckém drivu zachytil Jan Weiss interception a doběhl s ním 26 yardů pro touchdown. Díky úspěšnému potvrzení jsme po první čtvrtině vedli 10:0. Druhá čtvrtina patřila obranám. Ani jeden tým nepouštěl soupeře do výraznějších šancí na skórování ani do blízkosti koncové zóny. Další bodový zisk jsme tak ukrojili až ve třetí čtvrtině, když MVP zápasu quarterback Matěj Sahula úspěšně přihrál Petru Weinhoferovi, který míč zachytil již v end-zóně a skóroval za šest bodů. Jednobodové potvrzení bylo opět úspěšné. Pro poslední body zápasu doběhl ve čtrvté čtvrtině také nezastavitelný Jakub Imr. V tomto zápase neomylný kicker Josef Chochola již jen upravil na konečných 24:0. „ Štěstí začátečníka a vítr foukal správným směrem,“ vtipkoval po zápase, ve kterém nakopal šest bodů - tedy hodnotu jednoho touchdownu: „Na tréninku to kopání dost trénujeme, takže věřím, že to bude stále tak dobré, jako dnes.“ Titans v žádném případě nejsou tak jednoduchým soupeřem, jak by se to podle výsledku zápasu mohlo zdát. Naše defense dnes prostě podala vynikající výkon a liberecký útok si s ní nedokázal poradit.

11206825_824603314298213_1469952985095791792_o

Ohlédnutí přesedy klubu Matěje Sahuly Pátečnímu zápasu s Libereckými Titans předcházela dlouhá příprava. Jak jíž zmínil koordinátor domácích zápasů Lukáš Hruška, nejedná se o jednoduchou záležitost. Jsem rád, že se díky důkladné přípravě a pomoci organizátorů povedlo odehrát první domácí zápas na úrovni. Je stále na čem pracovat a co vylepšovat, ale myslím si, že pro začátek sezóny můžeme být spokojeni. Rád bych poděkoval našim dlouholetým pomocníkům z týmu dobrovolných hasičů, kteří nám ohromným způsobem ulehčují práci při přípravě domácích zápasů. Adam Carda opět odvedl skvělou práci komentátora, na začátku dokonce i bez zvukové aparatury. Naši manažeři Marek a Jakub udělali ohromný kus práce, který se odrazil ve vysoké návštěvnosti. Přesná čísla bohužel nemáme, dle mého názoru se ale jednalo o rekordní návštěvnost Svádovského hřiště. Přestože jsme jako hráči dostali zákaz během zápasu komunikovat s diváky a rodinami, podporu davu jsme cítili. I přes to, že v danou chvíli je na hřišti jedenáct hráčů, dvanáctým hráčem je právoplatně publikum. Návštěvnosti určitě přispělo počasí i svátek, věřím ale, že se v dalších utkáních budeme moci stejnou mírou opřít o podporu diváků. Díky nově vzniklé aliance „Ústecké sporty“ jsme měli podporu i našich basketbalistů, kteří se divili tomu, jak jsme my footballisti „malí“. Zápas se nesl v rytmu obran obou týmů. Sice jsme dokázali skórovat během, pasem, zachycenou přihrávkou soupeře i kopem, ale já si myslím, že oba naše útoky mají před sebou ještě spoustu práce. Musíme především zapracovat na disciplíně a koncentraci. Úlohou každého hráče je poučit se z chyb, ale neohlížet se za nimi. Tento faktor ještě neovládáme. Děkuji tímto všem, kteří se podíleli na splnění cíle, který jsme si před pár lety kladli, a to zahrát si jedenáctkový fotbal v Ústí nad Labem.