Blades na Městském stadionu zabrali a Brnu nedovolili ani bod

27.5.2019 | Martin Klimeš  2142.jpg

Historická premiéra se Blades vydařila. Ústecký tým amerických fotbalistů se do toho při prvním utkání na Městském stadionu pořádně opřel a porazil Brno Alligators 30:0.

Skóre zápasu otevřel už po třinácti vteřinách domácí running back Jakub Imr, který do endzóny donesl míč hned po kick-offu hostů. K šestibodovému touchdownu přidal další bod kicker Marek Hruboň a 750 diváků bouřilo nadšením.

Ve druhé čtvrtině ústečtí Blades trpělivě posouvali míč po hřišti, několik pěkných běhů předvedl running back Ondřej Hejna, který ale nakonec po ráně do hlavy míč upustil a Alligators se podařilo zalehnout fumble. K větší akci Blades Brno ale nepustili a i když se Alligators s vervou vrhli i do rozehrávky čtvrtého downu, v body své snažení neproměnili. Míče se tak opět chopili domácí, za které povedeným kopem z 46 yardů přidal tři body Marek Hruboň. Aligátoři se před koncem poločasu ještě snažili cenit zuby, ale do endzóny míč nedostali. V dalším drivu se Blades opět spolehli na Marka Hruboně, který proměnil další 46yardový field goal a skóre tak navýšil na 13:0. Jakékoli další snahy Alligators před koncem prvního poločasu utnul ústecký Jan Vlasák, který si připsal sack na brněnského quarterbacka Tomáše Fortelného. Ten se po chvilce z trávníku sice dokázal zvednout, do zbytku utkání už ale nenastoupil.

Druhou polovinu zápasu začali Blades kick-offem, brněnský pokus ale ukončilo interception, které zachytil domácí Jan Pittner. Drive opět zakončil kicker Marek Hruboň, který přesně zacílil z 47 yardů a navýšil tak skóre na 16:0. Alligators se nadechli k dalšímu útoku, nepřesný míč ovšem opět skončil v rukou Jana Pittnera. Blades tentokrát z útoku body nevytěžili, snahu Alligators ale brzy utnul Bo Diesel, který zachytil další interception. Na 23:0 pak svým druhým touchdownem v zápase navyšoval  Jakub Imr, další bod přidal úspěšný Marek Hruboň.

V poslední čtvrtině si body připsal také domácí quarterback Pavel Mráz, který s míčem doběhl až do soupeřovi endzóny. Další bod připsal opět Marek Hruboň. Navýšit skóre mohli Blades ještě pět minut před koncem, pokus o field goal se ale tentokrát nezdařil a stav tak zůstal 30:0.

"Myslím, že zápas na Městském stadionu jsme zvládli více než důstojně jak po organizační tak po herní stránce. Ani jsme nepřemýšleli nad tím, že by naše účast v Paddock lize byla v ohrožení, teď už víme, že nejvyšší soutěž hrát budeme, takže teď už jen zůstat na vítězné vlně do konce sezony a urvat další vítězství," hodnotil zápas hrající manažer Ústí nad Labem Blades Jakub Valjent.

"Určitě jsme podali skvělý týmový výkon, všechny součásti hry se nám dařily lépe než soupeři. Konečně jsme udrželi koncentraci po celý zápas, nevypustili jsme jedinou chvíli a dokázali jsme, že Ústí je naše město a že tenhle stadion nikomu nedáme," doplnil Martin Šindler, coach a cornerback Ústí nad Labem Blades.

autor článku: Martin Klimeš

2149.jpg 2150.jpg 2151.jpg 2152.jpg 2154.jpg 2153.jpg

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-