V sobotním souboji se stříbrnými Steelers jsme v Porubě neuspěli

Novinky > V sobotním souboji se stříbrnými Steelers jsme v Porubě neuspěli
25.03.2024

V sobotu 23. dubna se naplno rozjela Snapbacks liga a A-tým Blades vyjel bez několika hráčů základní sestavy do daleké Ostravy, kde vyzval úřadující vicemistry nejvyšší české soutěže. Ostravští Steelers v loňském roce udrželi v základní části čisté konto a prohráli až ve finále s Vysočinou Gladiators.

Do zápasu vstoupila naše obrana velmi dobře a donutila soupeře v prvním útočném drivu odpuntovat míč. V zápětí ale po slibně se vyvíjejícím postupu k endzoně Steelers hodil náš německý quarterback Ferras El-Hendi svůj první interception ve Snapbacks lize a v další útočné snaze se ostravskému týmu již podařilo ve druhé čtvrtině skórovat první touchdown utkání. Potvrzení extra pointem se také podařilo Blades prohrávali 0:7. ve druhé čtvrtině vybojovali Steelers ještě jeden field goal a další potvrzený běhový touchdown. Skóre tak bylo v polovině zápasu velmi nelichotivé - 0:17.

Ve druhém poločase se začal prosazovat náš útok, hlavně díky běhové hře kanadského importa Vincenta Breton-Roberta. Bohužel i přesto se našemu útoku nepodařilo skórovat. Obrana Blades však tentokrát držela zkrátka i útok Steelers a dovolila jim pouze field goal ve čtvrté čtvrtině. Konečný stav utkání se zastavil na 0:20 pro domácí tým.

Zeptal jsem se hlavního trenéra Sholarse, jak vnímá výkon týmu:
Jsem hrdý na naši obranu, která opravdu ukázala hodně vůle a odhodlání, když hrála na takové úrovni i bez tří starting hráčů. Totéž lze říci i o special týmech. Útok předvedl spoustu slibných akcí - včetně dobrých běhů Vincenta Breton-Roberta, několika těžkých zachycení wide receievera Jakuba Valjenta a výkonu celé ofenzivní linie. Bohužel několik smolných turnoverů nás stálo lepší výsledek zápasu. To vše už je minulost a v tomto týdnu se soustředíme na cestu do Jihlavy.

Tento týden hrajeme s nespornou jedničkou v zemi a obhájcem národního titulu. Gladiátoři mají velmi zkušeného quarterbacka, silnou ofenzivní linii, dobrého running-backa a velmi disciplinovanou obranu. Cílem je eliminovat turnovery a vyprodukovat nějaké body.

Slovy klasika: Pokud chcete být nejlepší, musíte porazit ty nejlepší. Zahájení sezóny venkovními zápasy s vicemistrem a mistrem ligy by bylo výzvou pro každý tým. My do toho prostě jdeme a chceme urvat nejlepší možný výsledek.