Na Městském stadionu se Blades dařilo, Mammoths porazili 35:14

Novinky > Archiv novinek > 2020 > Na Městském stadionu se Blades dařilo, Mammoths porazili 35:14

Po roce a půl se američtí fotbalisté z Ústí nad Labem Blades opět předvedli na Městském stadionu, kde v neděli 6. září přivítali tým Přerov Mammoths.

Zápas před 796 diváky začal pro Blades, kteří se v první čtvrtině nedokázali prosadit, poněkud rozpačitě. Jediným skórujícím tak byl za Mammoths Zdeněk Šulák, který zachytil přihrávku Michala Stokláska. Jaroslav Ulica potvrdil kopem a skóre se tak měnilo na 7:0.

Ve druhé čtvrtině za Blades skóroval Ladislav Jenšík šestiyardovým během. Tomáš Štěpánek ale nepotvrdil, takže do šaten se šlo za stavu 6:7.

Ve třetím dějství se za domácí prosadil 27 yardů dlouhým během Jakub Imr, dvoubodové potvrzení ale Blades nevyšlo. Další tři body pro Blades pak přidal field goalem Tomáš Štěpánek.

Na body nejbohatší byl závěr utkání. Dvě minuty po začátku čtvrté čtvrtiny bodoval Nolan Corpening, který do touchdownu vrátil 76yardový punt return. Další běh se pak vydařil Jakubu Imrovi. Tomáš Štěpánek byl v obou případech úspěšný. Za Přerov body přidal ještě Martin Hejč a kicker Jaroslav Ulica. Naposledy pak skóre měnil domácí Ladislav Jenšík a zápas končil za stavu 35:14.

"Kluci do zápasu nastoupili špatně, dělali jsme strašně moc individuálních chyb, nehráli jsme naplno, ale v druhé půlce jsme soupeře jednoznačně přejeli. V druhé půlce jsme udělali drobné změny v blokovacím schématu a pomohl i osobní přístup hráčů, kteří začali makat. Teď nás čeká volný víkend, kdy věříme, že udržíme motivaci a vyřešíme slabiny," hodnotil hlavní trenér Blades Daniel Leško.

"Věděli jsme, že to bude těžký zápas, připravovali jsme se na něj, ale měli jsme pomalý začátek a hráli jsme nevyrovnaně. Proti silnějšímu soupeři tohle nemusí stačit a měli bychom na tom zapracovat. Teď se budeme muset vrátit do zákopů a trénovat," dodal defenzivní koordinátor Martin Šindler.

Nyní Blades čeká volný víkend, další zápas čeká ústecký tým v sobotu 19. září na hřišti Pilsen Patriots.