S národním týmem žen odlétají do Izraele i dva zástupci Blades

28.8.2019 | Martin Klimeš  2142.jpg

Český národní tým flag footballu žen se zúčastní mistrovství Evropy (ME). To se letos koná v Jeruzalémě, kam ve středu 28. srpna vyrazí i dva zástupci ústeckých Blades. Jako hlavní kouč tým povede Martin Šindler, který se v loňském roce stal defenzivním koordinátorem Blades a sám aktivně do několika zápasů zasáhl i jako hráč.

Spolu s ním do Izraele míří i loňská jednička na pozici quarterbacka Blades, Pavel Mráz, který se v národním flag footballovém týmu žen věnuje právě rozehrávačkám. "Pavel Mráz je velmi talentovaný mladý hráč, který má v trenérské roli pozitivní vliv na chod národního týmu. Rozehrávačkám předává své zkušenosti a přenáší na ně svůj klid což je na této pozici klíčové. Je také velkým tmelícím prvkem celého kolektivu a je jen dobře, že jeho odpovědnosti v týmu rostou," vysvětluje Martin Šindler.

Své boje o cenné kovy zahájí český tým ve čtvrtek zápasy s týmem Dánska a domácím výběrem Izraele. Přípravu na ME 2019 začal český tým již na podzim loňského roku. Širší kádr národního týmu se již tradičně připravuje celoročně, formou víkendových kempů, jednou až dvakrát za měsíc. "Každý rok se snažíme naše tréninkové kempy a postupy zdokonalit a letos jsme udělali zase krok dopředu. S výsledkem přípravy jsme určitě spokojení. Děvčata jsou kvalitně připravena jak po fyzické a herní stránce tak i teoreticky," slibuje hlavní kouč ženského flag footballového týmu.

Širší kádr národního týmu tvoří 20 hráček vybraných v každoročních podzimních tryoutech ze všech klubů působících v ČR. Letos národní tým doplnili další mladé, talentované hráčky, mimo jiné i tři hráčky z Ústí nad Labem Blades, a i když se jim nakonec nepodařilo proniknout do finálního dvanáctičlenného výběru, tak jejich čas určitě přijde.

Celoroční příprava a účast na mistrovství Evropy samozřejmě něco stojí, a protože americký fotbal je v Čechách malý, rozvíjející se sport, pokusili se členové národního týmu požádat o pomoc širší veřejnost s projektem sbírky na portálu HitHit. "Nechtěli jsme ale být sportovci, kteří jen něco žádají a nic nenabízí zpět, a tak přišel nápad, že za každou vybranou tisíci korunu darují členové národního týmu půl litru krve a pomohou ostatním v často mnohem důležitějším boji. Cíl sbírky se podařilo naplnit a tak i díky finanční podpoře fanoušků můžeme letos reprezentovat na mistrovství Evropy. Moc si toho vážíme a děkujeme!" pokračuje Martin Šindler.

Po 4. místě na ME v roce 2017 a 9. místě na loňském mistrovství světa (MS), kde Češky zároveň skončily jako třetí nejlepší evropský tým, jedou na letošní ME s očekáváním dobrého umístění. Nicméně respekt a pokora k ostatním týmům je na místě, neboť turnaj je velmi kvalitně obsazen. "V naší skupině narazíme na týmy Dánska, Izraele, Francie a Ruska. S Dánkami a výběrem Izraele jsme se měli možnost vidět už na loňském MS. Jsou to kvalitní týmy. Troufám si ale říci, že jsme s nimi schopni hrát vyrovnané zápasy, a uvidíme, kdo bude šťastnější. Těšíme se hlavně na zápas s Izraelkami, které jsme vloni v zápase o 9. místo porazili. Francie byla dlouhodobě třetí nejlepší světový tým, ale nyní měla na mezinárodní scéně tři roky pauzu, takže uvidíme, v jaké formě se představí. Rusko je pro nás jedna velká neznámá, na velký mezinárodní turnaj jedou poprvé," uvažuje trenér Šindler.

Ústeckou dvojici trenérů na ME doplňuje Příbramský Bohuslav Rom, který se stará o obranou část hry. Oba ústečtí trenéři se velmi dobře znají ze svého předchozího působení v nejlepším klubu v ČR Prague Black Panthers, kde před přestupem do Ústí dlouhodobě působili.

2174.jpg
2175.jpg
2176.jpg
2177.jpg
2178.jpg
-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-