Reprezentační start se našim hráčům povedl

Novinky > Archiv novinek > 2018 > Reprezentační start se našim hráčům povedl

První zápas reprezentačního týmu proti Slovensku skončil v Třinci podle představ. A snad i lépe. Dominantním výkonem si Češi došli k vítězství 44:0. O vítězi se rozhodlo především ve druhé čtvrtině, kdy si český tým připsal hned tři touchdownu. Českému týmu se dařilo ve všech třech fázích hry. Stačí se podívat na přehled skórujících hráčů. Jan Nestr si připsal touchdown ve druhé čtvrtině při pokaženém snapu při puntu. Svoboda 7yardovým pick six navýšil skóre na 30:0.

Kvalitní obrana se od českého výběru očekávala. A nezklamala. Slovenský útok zaznamenal po zemi mínus dvacet yardů. Vzduchem si sice Slováci připsali 107 yardů, ale přidali k nim ještě 5 interceptionů. Kromě Svobody zachytil pass soupeře ještě Mička,  Mikulka a dvakrát Dlouhý. Slovenský útok tak recept na zisk bodů nenašel. V závěrečném drivu se dostal na naší polovinu, ale i tak se stejně jako po celý zápas pohyboval útok Slovenska ve velké vzdálenosti od české endzóny. Svou zásluhu na tom měl i český punt v čele s Jakubem Woleským. Ten svými punty dokázal soupeře přišpendlit k bezprostřední blízkosti od vlastní endzóny. Pro Slovensko pak už nebylo v silách urazit tak dlouhou vzdálenost a naopak Ladislav Jenšík dokázal returny dávat českému útoku kvalitní pozici na hřišti. Největší neznámou před zápasem byl český útok, který poprvé postrádal Jana Dundáčka. Jan Bláha se zhostil role quarterbacka na výbornou a za poločas a část třetí čtvrtiny si připsal 157 yardů po 14 zkompletovaných passech z 21 pokusů. V úvodním drivu ukrajoval český útok yardy, ale po devíti akcích musel ze soupeřových 38 yardů puntovat. Přestože první drive body nenabídl, byl příslibem do dalšího průběhu hry, že útok bude produktivní. To potvrdil hned druhý drive českého týmu, který skončil touchdownem Matěje Sahuly. Running back z Ústí dostával prostor především v blízkosti goalline a své tři běhy proměnil v zápase ve dva touchdowny. Většina zápasu se díky skvěle hrající obraně a dobré pozici na hřišti odehrávala v bezpečné vzdálenosti od naší endzóny. Po vytvoření náskoku si Češi mohli dovolit prostřídat na hřišti všechny náhradníky. Hned 19 hráčů obrany se dostalo do statistik jako tacklující hráči. Nejvýraznější hrou pod taktovkou quarterbacka Tomáše Fortelného byl 18yardový touchdown na Jana Berana. Trenéři českého týmu tak mohou být po prvním zápase spokojeni. Na konci září čeká náš výběr ještě jeden tréninkový kemp. Následně 14. října odehrají zápas v Budapešti proti Maďarsku. Přehled skórování: 1Q 1 yard run Matěj Sahula (potvrzení kickem neúspěšné) 2Q 2 yardy run Matěj Sahula (potvrzení za 2 body Matěj Sahula run) 2Q 24 yardy fumble recovery Jan Nestr (potvrzení za 2 body Filip Ondrášek run) 2Q 7 yardů interception return (potvrzení za 2 body Lukáš Dlouhý run) 3Q 24 yardů run Jan Dunovský (potvrzení za 2 body Filip Ondrášek run) 4Q 18 yardů pass Jan Beran pass od Tomáše Fortelného (potvzení za 2 body neúspěšné)

Autor: Radim Kroulík, caaf.cz, Foto: Libor Vocadlo; archiv Blades Ústí nad Labem