Mašina Blades přejela pitbully

Novinky > Archiv novinek > 2015 > Mašina Blades přejela pitbully

Na čtyřistapadesát diváků dalo 17. května přednost ústeckému americkému fotbalu před bojem našich hokejistů o bronzové medaile na mistrovství světa v Praze. Náš druhý domácí zápas jsme odehráli proti týmu Brno Pitbulls, se kterým jsme se ještě nikdy nestřetli. Nad prvním vzájemném utkání se tedy vznášel velký otazník, i když jsme „papírově“ působili jako favorité zápasu.

dsc_0061

Po první čtvrtině zápasu bylo skóre nicneříkající, protože jediný bodový zisk zajistil Jakub Imr devítiyardovým během – 6:0. Naše mašina se ale teprve zahřívala. Ve druhé čtvrtině jsme již skórovali třikrát. Nejprve dvakrát opět doběhl do koncové zóny soupeře Jakub Imr (19y běh a 17y běh), aby byly oba touchdowny následně byly úspěšně potvrzeny – první passem Jana Bláhy, druhý kopem Josefa Chocholy. Za stavu 24:0 končil první poločas. Druhý poločas již proběhl v naší režii. Obrana několikrát obrala soupeře o míč a vrátila tak do hry útočnou formaci, která bez problémů odkrádala území soupeře. Jakub Imr dostal na třetí čtvrtinu volno, a tak se touchdownem mohli blýsknout Petr Preissler a Tomáš Albert. Za stavu 36:0 jsme kontrolovali výsledek, který ve čtvrté čtvrtině ještě navýšil Jakub Imr svým šestnáctiyardovým během: "Zápas hodnotím velmi kladně. Konečně se nám po dvou zápasech dařilo i v útoku a neleželo vše jenom na defense, která hraje od začátku sezónu přímo neuvěřitelně. To, že jsem mohl skórovat čtyři touchdowny, je zásluha všech z offense. Kluci mi dělali vynikající bloky a nám se dařilo rychle posouvat po hřišti k soupeřově  endzóně." Josef Chochola opět nekompromisně potvrdil a skóre se s konečným hvizdem rozhodčích zastavilo na 43:0. Komentář coache Jana Rosenbauma S týmem Brno Pitbulls jsme neměli možnost nikdy sehrát utkání, a tak jsme nechtěli nic podcenit. Příprava na tohoto soupeře probíhala standardním způsobem, kdy jsme si díky video záznamu analyzovali hru Brna a na základě toho postavili coachové Remo Wolf a Milan Sahula strategii útoku a obrany pro tento zápas. To, že šlo o správnou volbu, potvrzuje relativně poklidný průběh zápasu, kdy se nám dařilo kontrolovat soupeřovu hru a také konečný výsledek utkání 43:0 ve prospěch Ústí nad Labem Blades. Tímto bych rád, za celý tým, poděkoval všem fanouškům, kteří si našli čas a přišli nás podpořit. Moc si vaší podpory vážíme!

Marek Moudrý, Foto: Helena Smetanová sportyusti.cz