Je potřeba hodit prohru za hlavu a soustředit se na první domácí zápas

Novinky > Archiv novinek > 2017 > Je potřeba hodit prohru za hlavu a soustředit se na první domácí zápas

V sobotu 22. dubna ústečtí Blades tvrdě narazili. Poslední podobná porážka se datuje do roku 2013, kdy jsme doma podlehli Pilsen Patriots 0:60. Tentokrát jsme zavítali na půdu zkušených brněnských Alligators. Tento klub je o dvacet let starší než Blades, existuje totiž již od roku 1991. Mimo loňské a letošní sezóny byli Aligátoři vždy účastníky nejvyšší české ligy ČLAF.

18118809_1665327103481688_7615462373615864263_n

Na začátku zápasu jsme zkušenějšího soupeře zaskočili, kdy se hned při první útočné akci zápasu blýsklo duo Jan Bláha – Jakub Lukášek a zaznamenalo první body utkání. Zkušení Alligators ještě v první čtvrtině skóre zápasu zvrátili na svou stranu povedeným field goalem a touchdownem z následujícího drivu. Druhou čtvrtinu jsme opět začali lépe my a Petr Weinhofer po přihrávce Jana Bláhy připsal dalších šest bodů. Bohužel to byly poslední body na našem kontě. Alligators si třemi rychlými touchdowny před poločasovou přestávkou vytvořili bodovou rezervu – 30:12. Třetí a čtvrtá čtvrtina již byly pouze bitvou o přežití. Našemu týmu se i díky několika zraněním nedařilo ani v obraně ani v útoku. Každý yard jsme museli složitě vybojovat a naopak brněnskému celku se dařilo vše, o co se na hřišti pokusil. Konečný stav zápasu 62:12. Teprve po prohře se pozná, jak silný je týmový duch. Důležitou součástí týmu jsou i jeho fanoušci, tak nám přijďte v neděli od 14:00 ukázat, že jste s námi v dobrém i ve zlém! Čeká nás totiž první domácí zápas proti dalšímu soupeři z Brna, kterého narozdíl od Alligators velmi dobře známe - Brno Sígrs.

Vyjádření hráčů a head coache

Bláha

Jan Bláha, quarterback - kapitán útoku I přes dobrý vstup do zápasu se nám utkání absolutně nepovedlo. V druhé čtvrtině jsme ztratili koncentraci a do zápasu se nám již nepodařilo vrátit. Zkrátka jsme to mentálně ani fyzicky nezvládli. Nedisciplinovaný výkon nás stál zranění čtyř důležitých hráčů a v druhé polovině zápasu byli Alligators bez pochyby dominantním týmem. Je důležité se z tohoto zápasu poučit a připravit se na domácí utkání se Sígrs.

mikus

Tomáš Mikuš, defensive lineman - kapitán obrany Zápas s Aligátory byl velikou školou pro všechny hráče týmu, bohužel ale se špatným koncem pro Blades. Ať už počtem zraněných hráčů, tak i výsledkem. Po několika úvodních úspěších se nám přestalo dařit. Prohrávali jsme osobní souboje a dělali obrovské chyby, které zkušený soupeř nemilosrdně trestal. Alligators nám ukázali, kde jsou naše rezervy a na čem je třeba zapracovat. Zápas je za námi. Je potřeba hodit prohru za hlavu a soustředit se na další zápas, který nás čeká již tento víkend.

CoachKelly

Ciaran Kelly, head coach V sobotu jsme viděli rozdíl mezi týmem první a druhé ligy. Aligátoři byli chytřejší a disciplinovanější než my. Síla a rychlost jsou v americkém fotbale k ničemu, když nepoužíváte hlavu. Co se útoku týká, pětkrát jsme v zápase postupovali téměř přes celé hřiště a zastavili se vlastními chybami, např. nezachycenými přihrávkami. A jsem si jistý, že v obraně jsem viděl asi 25 minutých skládek. Nemyslím si, že bychom na Alligators neměli. Porazili jsme se sami.