Blades Vs. Hippos 7:12

Novinky > Archiv novinek > 2012 > Blades Vs. Hippos 7:12

V sobotu 25.5. se na domácím hřišti pražských Hippos odehrálo utkání s negativním, ale zároveň pozitivním výsledkem pro Blades. Více o zápase naši trenéři: Jan Rosenbaum: V sobotu 25.5.2013 náš tým odehrál dlouho očekávané a odložené utkání s Prague Hippos. Původní utkání bylo odloženo z důvodu nepříznivého počasí. "...poručíme větru, dešti..." se neodehrálo a sobotní počasí nám všem (Blades, Hippos i ČAAF) dalo jasně najevo, že mu neporučíme. Zápas se hrál za deštivého počasí na podmáčeném hřišti, které muselo být na příkaz rozhodčích znovu přelajnováno, protože neodpovídalo standardům. Začalo se hrát s mírným zpožděním a od úvodního výkopu bylo zcela zřejmé, že oba týmy nedají soupeři ani yard zadarmo. Protože jak Blades, tak Hippos preferují běhovou hru, tak se hrací čas velmi rychle krátil. Soupeř nejprve skóroval během a několik minut na to, po zaváhání naší obrany, i hodem. Po obou touchdownech se Hippos pokusili potvrdit hrou za 2b, ale naše obrana byla úspěšnější a tak byl stav po první čtvrtině 12:0 pro soupeře. Ve druhé čtvrtině se našemu útoku dařilo držet míč a postupovat kupředu. Výsledkem bylo snížení stavu na 7:12 z pohledu SC Blades. Navíc se, po chybě Hippos, naší obraně podařilo získat míč a útok se pokusil stylem hry no-huddle (hra bez přestávky) obrátit stav. Soupeř na toto nebyl připravený a naše offense se dostala na dosah skórovnání. Snahu přerušila píštalka rozhodčích, která ukončila první polovinu zápasu. Třetí čtvrtina byla ve znamení souboje naší obrany a soupeřova útoku. Tato čtvrtina začala neúspěchem útoku Blades, kdy jsme byli nuceni provést punt (obranný odkop). Toho soupeř využil a běhovou hrou postupoval po hřišti, nechal běžet čas a zamezil návratu našich útočníků na hrací plochu. Velké díky patří obraně, která se nasazením a předvedenou hrou velmi zasloužila o to, že zůstal stav beze změny. V poslední čtvrtině si již soupeř nenechal výhru uniknout. Prokázal svou zkušenost a vyhranost a přes veškeré snahy našeho útoku se mu povedlo výsledek uhájit. Všem hráčům děkuji za předvedený výkon a realizačnímu týmu za odvedenou práci. Fanouškům potom za jejich hlasitou podporu a na hřišti soupeře. S odstupem času si uvědomuji, že konečný výsledek je vlastně úspěch. Ptáte se proč? Protože někteří hráči Hippos hrají football více let, než kolik bylo nejmladším hráčům na straně Blades. Přesto jsme dokázali odehrát velmi vyrovnané utkání.